Směnárna - program pro směnárny

FORTIA spol. s r.o.
- autor software pro směnárny a adresáře firem ALP (program pro evidenci a tisk adres, kontaktů)


Mapa stránek


Program Směnárna

  • Kurzový lístek na monitoruProgram pro podporu směnárenské činnosti nabízí všechny potřebné evidenční funkce a odpovídá zákonu č. 277/2013 Sb. o směnárenské činnosti a předpisům ČNB a platným zákonům. Je zde nákup valut a deviz s možností vytvářet a tisknout nabídky (předsmluvní informace) pro klienty, prodej valut, platební karty, korunová a valutová pokladna, trezor. Program zpracovává denní valutovou knihu, sběrné účetní doklady (odvod valut a deviz do banky), čtvrtletní hlášení pro ČNB a řadu nepovinných (ale užitečných) přehledů o činnosti směnárny (statistiku činnosti, přehledy odpočtů za volitelná období, přehledy šeků, platebních karet).
  • Program obsahuje kurzovní lístek s možností nastavení jedné až dvou finančních hranic pro automatický přechod k výhodnějším kurzům pro klienta, historii kurzovních lístků, adresář klientů, možnost zavedení systému tzv. V.I.P. klientů, dále nabízí možnost provádět dílčí uzávěrky s předchozím náhledem (pro přebírání pokladny při střídání obsluhy), měsíční uzávěrky, řeší odebrání nepravých platidel.
  • Systém zálohování dat minimalizuje riziko jejich ztráty.
  • Hierarchický systém až dvaceti hesel a jmen uživatelů umožňuje, aby program využívalo až dvacet uživatelů. Lze tak rozlišit, který uživatel prováděl směnu nebo jinou operaci, a tisknout na každý odpočet a ve valutové knize jméno uživatele, který směnu provedl.
  • Servis při poškození dat je řešen telefonicky nebo prostřednictvím elektronické pošty. Zákazník nám zašle poškozená data, která ve většině případů zrekonstruujeme a obratem vrátíme zpět.
  • V konfiguraci programu lze nastavit tisk nákupních a prodejních odpočtů odděleně od přehledů, tedy na různé tiskárny. Program pak automaticky tiskne odpočty například na pokladní tiskárně a ostatní přehledy ve formátu A4 na jiné tiskárně.
  • Program Směnárna lze provozovat pod operačními systémy Windows 98 (druhé vydání), Windows ME, Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8. Hlavní rozdíly mezi staršími verzemi aktuální verzí programu naleznete v sekci Ke stažení - Odlišnosti verzí (PDF)