Směnárna 4.3 - program pro směnárny

FORTIA spol. s r.o.
- autor software pro směnárny a adresáře firem ALP (program pro evidenci a tisk adres, kontaktů)


Mapa stránek


Směnárna - reference, technická podpora

Program Směnárna od verze 1.0, která vznikla již v roce 1989, až po současnou verzi používá téměř 300 směnárenských pracovišť.

Program využívají směnárny nejen v Praze, ale i v Plzni, Děčíně, Klatovech, Ústí nad Labem, Brně, Slušovicích, Zlíně, Znojmě, Valašském Meziříčí, Mikulově, Ostravě, Olomouci, Přerově, Havířově, dále ve Vimperku, Hradci Králové, Mostě, Teplicích, Náchodě, Liberci, Jablonci, ve Smržovce, v Jičíně, Lanžhotu, Mělníce, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Peci pod Sněžkou, Božím Daru, Desné, dále na hraničních přechodech, v hotelích a informačních centrech a v upravené verzi i v kasínech.

Od vzniku první verze programu jeho autoři reagují na legislativní změny, potřeby směnáren, na vývoj výpočetní techniky a periferních zařízení, jako jsou například kurzové tabule či snímače čárových kódů, a program postupně upravují a rozšiřují.

Jako reakce na potřeby směnáren vznikly doplňkové programy, například program pro centrální zpracování dat z více směnárenských pracovišť, program pro drobný prodej zboží a služeb s evidencí zboží, který lze vyvolat přímo z programu Směnárna, dále program pro provádění bezhotovostních obchodů a program Kurzovní lístek pro zobrazování aktuálních kurzů na druhém monitoru, který je vhodnou alternativou klasické elektronické kurzové tabule a to s bohatšími možnostmi nastavení grafického zobrazení (je zde možnost volit typ, velikost, řez a barvy písma, nastavit šířku sloupců kurzovního lístku, počet měn, barvy podkladu a rámečku, zobrazovat vlajky u měn, zařadit až tři obrázky - logo apod., videosekvence jako upoutávky).

Servis je řešen převážně telefonicky, v případě větších problémů s daty, případně při potřebě nestandardního zásahu do databází s využitím elektronické pošty (většinou během jednoho dne), v případě potřeby i osobní návštěvou. Data lze zálohovat přímo z programu, proto při dodržení zásad častého zálohování na různá média je pouze minimální nebezpečí jejich ztráty.